сторінка педагога - організатора

Виховання учнів у сучасній здійснюється в контексті національної загальнолюдської культури, охоплює весь навчально-виховний процес, ґрунтується на свободі вибору мети життєдіяльності та поєднує інтереси особистості, суспільства, держави і нації.

Мета сучасного освітнього процесу – не тільки сформувати необхідні компетенції, надати ґрунтовні знання з різних предметів, а й формувати громадянина, патріота; інтелектуально розвинену, духовно і морально зрілу особистість, готову протистояти викликам глобалізації життя.

Вихідними у вихованні є розвиток духовно-моральних якостей особистості, які допомагають реалізувати себе як індивідуальність, навчитися виробляти свою позицію в житті, пізнати і зрозуміти себе і оточуючих, здатність до самореалізації, самоствердження, самоорганізації.

Вся робота педагога – організатора на 2022 – 2023 навчальний рік спрямована на реалізацію плану виховної роботи закладу, проблеми закладу, методичної теми та на вирішення наступних завдань:

• Формування правової культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина, Конституції, державних символів, правової свідомості;
  • Створення сприятливих умов для співробітництва вчителів, учнів та їхніх батьків;
  • Формування в дітей життєвих компетентностей для подальшої соціалізації їх в суспільстві;
  • Формування позитивних людських цінностей.

В своїй роботі педагог – організатор керується основними нормативними державними документами в галузі освіти:

Законами України «Про освіту», « Про загальну середню освіту»; Указами Президента України « Про затвердження Національної доктрини розвитку освіти», від 17.04.02 №347/202 та «Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільства та утвердження здорового способу життя» від 15.03.02 №258/2002 рік;

Постановами Кабінету міністрів України « Про програму Українська родина від 14.03.01 №243, « Про затвердження Національної програми патріотичного виховання населення, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцнення моральних засад суспільства» від 15.09.99 №1697; Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі освіти, затвердженої колегією Міністерства освіти і науки України від 28.02.96р.; Указом Президента України від 25 червня 2013 року №344 про затвердження Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2022 року; ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання, який затверджено наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011р. – Національною програмою виховання « Освітні орієнтири виховання учнів 1 – 11 класів загальноосвітніх закладів України». В плануванні позакласної виховної роботи використовувалася Програма для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для розумово відсталих дітей, яку уклала А.М. Висоцька. Ця програма рекомендована Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Велика увага приділялася впровадженню інноваційних виховних технологій.

Протягом року питання співпраці педагога – організатора з дитячим колективом закладу, педагогами та батьками учнів розглядається на нарадах при директорові, нарадах при заступнику директора з навчально – виховної роботи, засіданнях педагогічних рад, на батьківських зборах, засіданнях методичних об’єднань вихователів, класних керівників.