Звіт про проведені заходи до дня вшанування пам’яті загиблих воїнів в Афганістані та на території інших держав

16 лют. 2018
звіт

Добропільський районний відділ освіти

Нововодянська ЗОШ І – ІІ ступенів

про проведені заходи до дня вшанування

пам’яті загиблих воїнів в Афганістані та

на території інших держав.

Минуле назавжди лишається з нами. Тому жодна війна не може бути забутою, навіть та, яку було засуджено суспільством. Рядові солдати воєн не починають – вони гинуть на цих війнах, виконуючи свій військовий обов’язок до кінця.

Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борбі жорстокій.

І не злічить сліз матерів, дружин,дітей –

Не всі вернулися сини із тих ночей…

Афганська війна тривала 10 років. Триває і сьогодні, але, слава Богу, вже без участі наших солдат. А тоді ж, йдучи у пекло, вірили, що несуть визволення приниженим та поневоленим, що йдуть не вбивати, а захищати нове життя.

Кажуть, що час – найкращі ліки, хоча роки минають, а пам'ять вперто усіх вертає назад, коли наші недолугі керівники взялися наводити лад на чужих територіях, віддавали абсурдні накази. 27 грудня 1979 року за рішенням Політбюро ЦК КПРС, очолюваного Леонідом Брежневим, війська СРСР увійшли до Афганістану для підтримки прокомуністичного режиму Народно – демократичній партії Афганістану.

…Вся вулиця на службу проводжала

Улюбленця свойого – Василя

А парубчак потрапив до Афганістану.

Там уже не служба. Там – війна!..

Ми повинні розуміти трагізм участі в афганській війні тоді ще радянських людей, бо через Афганістан пройшло їх з України більше 160 тис. У цій війні загинуло понад 15 тисяч наших солдат, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон. Ця війна стала усвідомленням того, що гинуло покоління, народжене в 60 – х.

Інформаційна хвилинка з демонстрацією документального фільму

«Афганістан – мій біль»

5 – 7 класи

Виховна година з відео – переглядом документального фільму